Aranżacja sypialni idealnej

Data dodania: 10.10.2016


Po całym dniu spędzonym w pracy czy przy jakichkolwiek innych codziennych obowiązkach, każdy z nas marzy o powrocie do swojego domu i możliwości upragnionego wypoczynku. Oazą spokoju, w której panuje przytulna i intymna atmosfera powinna być sypialnia. Oto zasady, o których należy pamiętać planując urządzanie tego wyjątkowego pomieszczenia, czyli aranżacja sypialni idealnej.

Spokojne otoczenie

Biorąc pod uwagę, że głównym przeznaczeniem sypialni jest utworzenie przestrzeni odpowiedniej do wyciszenia, relaksu i snu podstawą jest wybór palety kolorystycznej, na której będzie oparty cały wystrój. Zgodnie z analizą wpływu kolorów na samopoczucie, w sypialni najlepiej sprawdzą się neutralne lub chłodne, pastelowe odcienie takich barw jak beż, błękit, jasny brąz lub zieleń. Wszystkie te kolory powinny działać na mieszkańców sypialni uspokajająco i wyciszająco.

aranzacja wnetrz deweloper szczecinfot. wnętrze sypialni

Optymalne oświetlenie

O wykorzystaniu naturalnego źródła światła można w dużej mierze zdecydować już na etapie budowy domu, poprzez odpowiednie rozlokowanie pomieszczeń względem stron świata. Przyjmuje się, że pokoje, które wymagają najdłuższego dostępu do światła słonecznego powinny być usytuowane od strony południowej. Wobec tego sypialnia, jako pomieszczenie, w którym słońce powinno zaglądać jedynie o poranku powinna być umieszczona od strony północno-wschodniej. Dla amatorów późniejszych pobudek jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie północ, dzięki czemu promienie słońca nie będą niepokoić lokatorów aż do południa.

deweloper wnętrza domuZobacz także: budowa domów Szczecin

Ciepłe materiały wykończeniowe

W kontekście materiałów, jakie posłużą nam do wykończenia i wyposażenia wnętrza sypialni najlepiej sprawdzają się te ciepłe – dosłownie i w przenośni. Oznacza to, że z jednej strony warto wybierać materiały, na przykład tekstylia, które są przyjemne w dotyku, zapewniają przyjemne ciepło w chłodne wieczory lub poranki, a także są przyjazne dla skóry.

Fado

urzadzanie sypialni deweloper szczecinDeweloper Szczecin radzi: oryginalne drewniane wezgłowie nada charakteru każdej sypialni.

Z drugiej strony materiały takie powinny być również ciepłe, jeśli chodzi o ich wpływ na atmosferę we wnętrzu. Doskonałym przykładem jest tutaj drewno, które zastosowane w jakiejkolwiek przestrzeni nadaje jej natychmiast typowo domowego, przytulnego charakteru. W sypialni, oprócz tradycyjnych drewnianych mebli, najłatwiej wykorzystać drewno jako element boazerii, podłogi czy w formie oryginalnego wezgłowia.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

budowa domow szczecin sypialniafot. sypialnia wykończona drewnem

Modna sypialnia

W ostatnim czasie nie brakuje jednak bardziej oryginalnych pomysłów na wykończenie sypialni. Jednym z trendów, które cieszą się największą popularnością jest bez wątpienia zastosowanie betonu we wnętrzu. Ten materiał szczególnie dobrze sprawdza się w domach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce i wbrew pozorom taka sypialnia nie sprawia wrażenia zimnej i nieprzyjemnej. Wszystko za sprawą odpowiednich dodatków i akcesoriów, które, jak wskazuje deweloper Szczecin, nadają całości niezwykle oryginalnego i niebanalnego klimatu.

sypialnia aranzacja szczecinfot. aranżacja wnętrza z wykorzystaniem betonu

Przestrzeń bezpieczna dla alergików

W sypialni zazwyczaj nie brakuje akcesoriów tekstylnych, co dla osób z alergią może być niemałym zmartwieniem. Wybierając jakiekolwiek elementy wnętrza warto szukać takich materiałów, które są przyjazne dla alergików. Dotyczy to szczególnie pościeli, narzut, pledów, ale też zasłon, poduszek czy dywanów i wykładzin.

sypialnia urzadzanie wnetrz szczecin deweloper fot. naturalne materiały w sypialni

Sprawdź także: Wypożyczalnia samochodów Szczecin