Najczęściej popełniane błędy przy urządzaniu wnętrz

Data dodania: 30.05.2016


Budowa domu, wykańczanie go, a później przeprowadzka do swoich własnych czterech kątów to jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć w życiu człowieka. Sama aranżacja wnętrza powinna sprawiać właścicielowi domu wiele radości, bo w końcu ma szansę stworzyć doskonałą dla siebie przestrzeń do życia, swój dom idealny. Jednak nie każdy z nas ma nienaganny gust i wyczucie, tak bardzo potrzebne przy urządzaniu wnętrz. Dlatego warto uczyć się na cudzych błędach i nie powielać tych samych pomyłek w swoim domu.

Granica między inspiracją a kopiowaniem

Dzisiaj szukając inspiracji przy urządzaniu wnętrz mamy dużo więcej możliwości niż kilka lat temu. To jednak może stanowić pułapkę, w którą wpada dość spora grupa osób. Często zdarza się, że tak bardzo spodoba nam się zdjęcie jakiegoś wnętrza, że niemal bezrefleksyjnie staramy się przenieść całą aranżację do swojego domu. Niestety rzadko kiedy takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem, głównie dlatego, że projekty realizowane na potrzeby magazynów i portali wnętrzarskich są przedstawiane w optymalnych warunkach – na dużej przestrzeni i z idealnym oświetleniem, o co trudno na co dzień we własnym domu. Dlatego na każdy pomysł na urządzenie wnętrza domu należy spojrzeć krytycznym okiem i dostosować go do własnych warunków. Poza tym lepiej postawić chociażby na odrobinę własnej inwencji, żeby domowa przestrzeń nie wyglądała jak jeden z tysiąca pokazowych wnętrz bez charakteru.

Opracowana koncepcja

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że im lepiej zaplanujemy cały proces urządzania wnętrz tym lepiej będzie wyglądał efekt końcowy. Przede wszystkim warto przemyśleć w jakim stylu chcemy zaaranżować przestrzeń w domu (deweloper Szczecin) i podążać w obranym przez siebie kierunku. O ile nie jest wymagane, aby wszystkie pomieszczenia były urządzone w jednym stylu, o tyle powinny mieć ze sobą cokolwiek wspólnego. Chodzi jedynie o to, aby nie doprowadzić do totalnego chaosu w domu.

Dom piękny, ale niepraktyczny

Istnieją w końcu takie rozwiązania, które sprawdzają się w większości wnętrz i wizualnie nadają przestrzeni gustownego, stylowego wyglądu. Problem zaczyna się w momencie, w którym w takim domu zaczyna się toczyć codzienne życie i wybrane elementy wystroju czy wyposażenia okazują się być zupełnie niepraktyczne. Przykład? Ciemne płytki na wysoki połysk, które po dotknięciu palcem tracą swój nienaganny blask i czar, eleganckie dodatki, które w starciu z domowym pupilem odchodzą w niepamięć czy piękne, śnieżnobiałe ściany, które w oczach dziecka wyglądają jak wielkie płótno, na którym trzeba coś namalować. Dom powinien być estetyczny, ale nie może się to odbywać kosztem funkcjonalności.


Deweloper – budowa nowoczesnych domów: www.tlsdeveloper.pl