Co wpływa na samopoczucie domowników? Przekonaj się sam!

Data dodania: 31.10.2017


Czy wiedziałeś o tym, że istnieją pewne czynniki, które wpływają na nasze samopoczucie, a także na produktywność? Jednym z nich jest aranżacja przestrzeni, która nas otacza. Również metraż ma niemałe znaczenie, jeśli chodzi o to, jak efektywnie wykonujemy swoje obowiązki. Właśnie dlatego projekt domu warto zlecić profesjonalnemu architektowi, który uwzględni wszystkie Twoje potrzeby i sprawi, że poczujesz się w swoim domu naprawdę komfortowo. To właśnie dobrze dobrane kolory ścian, meble, a także oświetlenie tworzy miejsce, które będzie dla Ciebie prawdziwą domową oazą spokoju.

Jaki kolor ścian wybrać?

Obecnie, coraz częściej projekt domu obejmuje również zaplanowanie jego aranżacji. Architekt zadba o idealnie dobraną kolorystykę domu oraz dobierze ją do rodzaju pomieszczenia oraz ich powierzchni. Jeśli nie chcesz, aby kolor ścian rozpraszał Twoją uwagę, musisz zrezygnować z jaskrawych kolorów. W kwestii sypialni, aby stworzyć nastrój odpowiedni relaksowi, warto postawić na kolory stonowane, takie jak beż, brąz czy szary.

Who called me – https://unknown-number.co.uk/

Mimo tego, jeśli projekt domu zakłada pomieszczenia o niewielkim metrażu, będzie lepiej jeśli dobierzesz kolory w raczej jasnych tonacjach. Nie stawiaj na jaskrawe kolory również w salonie – to miejsce w domu powinno być dostosowane do wypoczynku, dlatego zamiast ostrych barw wybierz te, które są stonowane. Tutaj również sprawdzą się świetnie różnego rodzaju odcienie szarości, beżu oraz brązu, które poleca się również w pomieszczeniach biurowych. Jeśli Twój salon jest spory, za pomocą ciemnych kolorów możesz zmniejszyć go optycznie i spowodować, że będzie on jeszcze bardziej przytulny i komfortowy.

Budowa domów Szczecin

Co z oświetleniem?

Czy wiedziałeś o tym, że nie tylko odpowiednio dobrana kolorystyka ma niebagatelny wpływ na samopoczucie osób mieszkających w domu? Także oświetlenie jest istotnym elementem we wnętrzu. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie projekt domu, który uwzględni instalację oświetleniową dopasowaną do rodzaju wnętrza. Nasze samopoczucie zależy również od koloru sztucznego oświetlenia w naszym domu – może ono wpływać na nasz nastrój. Jeśli oświetlenie będzie zbyt intensywne, staniem się nienaturalnie pobudzeni, jeśli z kolei pomieszczenie jest zbyt słabo oświetlone, osoba obecna w nim może czuć się znużona.

Również usytuowanie okien oraz ich rozmiar powinien być idealnie dobrany do rodzaju budynku, jego powierzchni oraz charakteru wnętrza. W dużych salonach najlepszych rozwiązaniem będą pokaźne okna – naturalne, dzienne światło świetnie sprawdzi się również w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy, aby zwiększyć jej efektywność. Profesjonalny projekt domu w mieście Szczecin z pewnością nie pominie tej istotnej kwestii. Zadbaj o swój nastrój i wygląd całego domu za pomocą odpowiedniego oświetlenia.

Projektowanie domów Szczecin