Dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z taką inwestycją, jak budowa domu!

Data dodania: 04.06.2018


Zazwyczaj ludzie myślą, że budowa domu to inwestycja, na którą mogą pozwolić sobie jedynie osoby zamożne i posiadające dodatkowo duży deficyt wolnego czasu. Jest im trudno znaleźć chwilę na znalezienie odpowiedniego projektu domu, ale dobrze wiedzą, jakie są ich potrzeby i wymagania. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, możesz zlecić budowę domu zewnętrznej firmie deweloperskiej. Jest to opcja zdecydowanie bardziej kosztowna, niż samodzielny nadzór takie wydarzenia, jak budowa domu. Tak zwany inwestor zastępczy może zabrać nawet 10% budżetu twojej inwestycji. Jeżeli trafisz na uczciwą i sprawdzoną osobę, może ona jednak obniżyć koszty budowy, jednak nie często spotyka się takie zachowanie, ponieważ oznacza to mniejszy zarobek dla inwestora. Możemy zlecić wykonanie takich elementów, jak projekt domu, nadzorowanie budowy czy kontrola podwykonawców.

Nowe domy Szczecin

W praktyce wygląda to bardzo różnie – najważniejszym elementem jest jednak wciąż posiadanie odpowiedniej działki budowlanej. Później należy skontaktować się z wybraną przez siebie firmą i dokonać takiego wyboru, jak projekt domu. Możesz oczywiście mieć swoje typy – powiedz o tym architektowi, jeżeli nie, z pewnością dostaniesz listę kilku propozycji do wyboru. Kiedy wciąż nie czujesz się usatysfakcjonowany propozycjami projektów, zawsze możesz porozmawiać z architektem, który współpracuje z firmą budowlaną. To właśnie ta osoba jest w stanie wprowadzić w projekt takie zmiany, żeby mieszkało ci się wygodnie. Indywidualny projekt domu to zawsze dobry pomysł, ponieważ zyskujemy pewność, że będzie on spełniał wszystkie nasze wymagania. Kolejny etap prac to adaptacja projektu i nadzór architekta – teraz możesz już spać spokojnie, ponieważ całą resztą zajmą się wybrani przez niego podwykonawcy, którzy krok po kroku będą realizować inwestycję zgodnie z założonym harmonogramem.

Nowe domy Kołobrzeg

Następnie przychodzi kolej na pracę geodety – jest on odpowiedzialny za sporządzenie mapki twojej działki, a inwestor zastępczy przygotuje z kolei wszelką niezbędną do budowy dokumentację. Musi on między innymi przygotować zgłoszenie planowanej budowy oraz zorientować się w dostępności okolicznych mediów. Jeżeli chodzi o prace murarskie i dekarskie – powinny one zostać umówione sporo wcześniej. Tak samo sytuacja wygląda z okami, drzwiami, bramą wjazdową czy wszelkimi instalacjami elektrycznymi i hydraulicznymi. Ekipy wykonujące taką inwestycję, jak budowa domu w mieście Szczecin z pewnością same ustalą ilość potrzebnych materiałów i usuną ewentualne nadwyżki. Harmonogram prac ustalany jest ze zleceniodawcą, więc jeżeli chcesz zamieszkać w domu w ciągu 3 miesięcy, wykonawca musi tak zorganizować pracę, aby ze wszystkim zdążyć.

Deweloper domy Szczecin