Jak urządzić poddasze ze skosami?

Data dodania: 15.11.2016


Jak wynika z analiz rynku nieruchomości i doświadczeń deweloperów domy z użytkowym poddaszem nie mają sobie równych, jeśli chodzi o popularność wśród inwestorów. Zainteresowanie właśnie tym rodzajem zabudowy wynika między innymi z możliwości uzyskania sporej powierzchni użytkowej nawet na niezbyt obszernej działce. Jednak dla większości właścicieli takich domów aranżacja przestrzeni okazuje się sporym problemem. Jak urządzić poddasze ze skosami, aby było funkcjonalne i piękne?

Element obowiązkowy

Niestety wybierając projekt domu z poddaszem trzeba się liczyć z tym, że staniemy przed wyzwaniem, jakim bez wątpienia jest urządzenie przestrzeni ze skosami. Stopień trudności takiego zadania będzie w głównej mierze zależny od tego jak nisko znajdują się skosy i w jakim stopniu będą one ograniczać przestrzeń pod dachem. Wskazuje na to między innymi wysokość ścianki kolankowej czy stopień pochylenia połaci dachowej.

Mieszkania w Kołobrzegu

Jakie pomieszczenie zagospodarować na poddaszu

Z uwagi na specyficzne warunki nie każde pomieszczenie uda się z powodzeniem zaaranżować na poddaszu. Najczęściej i najłatwiej jest zlokalizować w tym miejscu pokój dziecięcy lub sypialnię. Maluchom nie przeszkadza nisko osadzony dach, a sam wygląd poddasza można ciekawie urządzić z myślą o pociechach. Z kolei sypialnia na poddaszu może skorzystać z większego zaciemnienia. Również wyposażenie takiego pokoju nie powinno być problemem – niskie komody, łóżko czy skrzynia do przechowywania zmieszczą się nawet pod niskimi skosami.

Fado

Jeśli skosy umieszczone są na nieco większej wysokości, a plany architektoniczne pozwalają na rozmieszczenie niezbędnych instalacji również na piętrze można myśleć o urządzeniu kuchni, a nawet łazienki na poddaszu. W tym jednak warto zdać się na pomoc i wskazówki doświadczonego architekta, który doradzi jak najlepiej wykorzystać przestrzeń pod dachem.

Oryginalny element wnętrza

Planując aranżację poddasza warto odejść od myślenia, że skosy są jedynie ograniczeniem i elementem, który utrudnia całość prac. W praktyce bowiem przestrzeń na poddaszu stanowi doskonałe pole do popisu w temacie architektury wnętrz.

Jedną z możliwości wykończenia, o które trudno w innych warunkach są oryginalne belki drewniane. Warto wyeksponować je, na przykład na tle białej czy ceglanej ściany, co będzie stanowiło niepowtarzalną bazę do aranżacji w stylu industrialnym lub minimalistycznym. Ale odpowiednio zabezpieczone drewno może być też idealnym elementem poddasza zaaranżowanego w stylu kolonialnym albo rustykalnym.

Sprawdź również: Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Warto pomyśleć też o zabudowie części skosów. Z pomocą firm, które świadczą tego typu usługi na zamówienie można stworzyć naprawdę praktyczną przestrzeń do przechowywania, która w innym przypadku pozostałaby zupełnie bezużyteczna.

Domy Kołobrzeg


Przestronne nowoczesne domy z poddaszem użytkowym – sprawdź ofertę dewelopera tlsdeveloper.pl