Jak zaaranżować piwnicę? Postaw na sprawdzone pomysły!

Data dodania: 31.10.2017


Czy piwnica zawsze musi kojarzyć się z miejscem służącym do przechowywania bibelotów? Walczymy z tym stereotypem, przedstawiając Ci pomysły na aranżację tego miejsca. Wystarczy odrobina zaangażowania, aby stworzyć dodatkową przestrzeń, w której będziesz czuł się naprawdę dobrze. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie oświetlenie, ponieważ piwnica najczęściej jest pomieszczeniem dobrze wyciemnionym – ważne jest również, abyś wyeliminował mogącą panować tam wilgoć. Projekt domu z piwnicą nie będzie trudnym zadaniem dla doświadczonego architekta, dlatego warto powierzyć mu to zadanie. Przemyśl to, jakie masz hobby i zainteresowania, oraz jak do ich realizacji możesz wykorzystać piwnicę w twoim domu.

Pracownia artystyczna w piwnicy

Budowa domów Szczecin

Mimo tego, że najczęściej piwnica jest miejscem prawie zupełnie pozbawionym naturalnego światła, często zdarza się, że właściciele domu postanawiają zaaranżować ją na swoją pracownię. Zależnie od tego, jakie prace artystyczne są naszymi ulubionymi, brak światła może okazać się nawet atutem. Dodatkowo, usytuowanie pracowni w takim miejscu jak piwnica, daje nam gwarancję ciszy i spokoju w trakcie pracy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na jej efekty.

Aranżacja piwnicy – z myślą o sportowej aktywności

Czy pomyślałeś o tym, żeby urządzić piwnicę w taki sposób, aby stała się ona miejscem rozwoju Twoich sportowych pasji? Nie wiesz jak miałoby to wyglądać? Do piwnicy łatwo wstawisz stół do tenisa stołowego, a jeśli masz potomstwo, będzie ono zachwycone domowym boiskiem do gry w hokeja. Jeśli dodatkowo zadbasz o odpowiednie wyciszenie tego pomieszczenia – najmłodsi będą mogli dać upust swoim emocjom. Piwnica może także spełniać rolę boiska do koszykówki, a nawet mini toru do kręgli – ogranicza Was tak naprawdę tylko wyobraźnia. Jeśli jesteś fit-maniakiem projekt domu z piwnicą może uwzględnić wykonanie w niej swojej prywatnej siłowni. Zakup sprzęt i umieść go w pomieszczeniu, a już nigdy nie zabraknie Ci motywacji do codziennych treningów!

Projektowanie domów Szczecin

Nietypowe pomysły na zagospodarowanie piwnicy

Jeśli chodzi o mniej konwencjonalne pomysły na aranżację idealnej piwnicy użytkowej – ciekawym rozwiązaniem wydaje się być wykonanie w niej prywatnej winiarni. Do tego celu wymagane są jednak specjalne warunki, takie jak stała temperatura otoczenia oraz wilgotność na odpowiednim poziomie. W tym wypadku, brak słonecznego światła w niczym nie przeszkadza, a wręcz jest to korzystny aspekt, który dobrze wpływa na leżakujące wina. Również sztuczne oświetlenie nie powinno być w tym przypadku zbyt ostre. Innym pomysłem jest adaptacja piwnicy na domową salę kinową, w której możecie spędzać miłe wieczory praktycznie codziennie!

Who called – https://unknown-number.co.uk/

G2 TEAM