Koszt budowy domu

Data dodania: 29.10.2018


Mimo tego, że coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję, jak budowa domu, część naszych rodaków wciąż uparcie twierdzi, że jest taką możliwość mają wyłącznie osoby bardzo zamożne, które dysponują niemałym budżetem, a także sporą ilością wolnego czasu. Obecnie budowa domu nie musisz oznaczać wielu lat oszczędności na ten cel – po pierwsze kredytowanie jest bardzo atrakcyjne, a dodatkowo projekt domu możesz zlecić profesjonalistom, którzy idealnie dopasują twoje potrzeby do funkcjonalności danej nieruchomości. Możesz oczywiście sam kontrolować proces budowy, ale dużo wygodniejszą opcją będzie zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie budowlanej. Samodzielny nadzór tej inwestycji z pewnością będzie kosztował dużo mniej pieniędzy, ale dużo więcej czasu. Profesjonalna ekipa budowlana zadba o jakość materiałów wykorzystywanych do budowy, a także będzie nieustannie czuwać nad jej przebiegiem.

Deweloper Szczecin

Jak budowa domu wygląda naprawdę? Przede wszystkim domu nie da się wybudować na zbyt małej działce – musi ona posiadać odpowiednie wymiary, aby zmieścił się na niej dom i dodatkowe elementy, jak garaż czy ogród. Kolejnym etapem powinien być wybór odpowiedniej (najlepiej rekomendowanej) firmy budowlanej, a także konsultacje z architektem, który przygotowuje projekt domu. Oczywiście wcale nie musisz mieć projektu indywidualnego – jeżeli zależy ci na oszczędnościach, możesz wybrać gotowy projekt domu z katalogu lub też znaleźć projekt w sieci. Kiedy żaden projekt domu nie odpowiada ci w pełni, porozmawiaj z architektem o ewentualnych modyfikacjach – pamiętaj, że budowa domu to nie przelewki, będziesz mieszkał w nim przez wiele długich lat, dlatego powinien być dopasowany do twoich potrzeb. Projekt domu dostosowany do wymagań mieszkańców zawsze jest dobrym pomysłem. Teraz wystarczy zaadaptować projekt i nadzorować jego wykonanie przez podwykonawców. Pamiętaj, aby postęp prac zawsze był zgodny z przyjętym wcześniej harmonogramem.

Deweloper Szczecin

Działka pod zabudowę jest już wybrana, mamy także odpowiedni projekt domu i wprowadziliśmy w nim niezbędne modyfikacje, czas na kolejne etapy działań. Na pewno należy zaangażować geodetę, który sporządzi mapę działki – jeżeli sam nie zajmujesz się nadzorem budowlanym, zleć inwestorowi dopilnowanie wszelkiego rodzaju formalności i dokumentacji. Co należy do tych obowiązków? Na pewno będzie to zgłoszenie budowy i sprawdzenie, czy w pobliżu działki znajdują się przyłącza mediów. Prace murarskie muszą zostać zarezerwowane dużo wcześniej – prawdziwi fachowcy są naprawdę rozchwytywani i czasami może być za późno aby skorzystać z ich usług.

Budowa domów Szczecin