Jak wyglądają osiedla domków deweloperskich?

Data dodania: 21.11.2018


Deweloperzy od kilku lat, poza osiedlami bloków mieszkalnych, stawiają również na osiedla domków jednorodzinnych. Jest to stosunkowo młode rozwiązanie, jednak cieszy się ogromną popularnością. Każdy deweloper Szczecin oferuje w swojej sprzedaży takie domy usytuowane w pięknych okolicznościach przyrody, najczęściej na obrzeżach miasta. Co ciekawe, takie domy nie są wcale drogie, ponieważ często można je kupić w cenie dużego mieszkania w centrum miasta. Wiele zależy od konkretnej lokalizacji oraz udogodnień, na jakie mogą liczyć mieszkańcy nieruchomości.

Najczęściej projektowanie domów powierzane jest znanemu architektowi, który ma możliwość stworzenia unikalnego miejsca, nowoczesnego, ale jednocześnie bardzo praktycznego. Często z katalogu można nawet wybrać sposób wykończenia domu, dzięki czemu nieruchomość jest gotowa do zamieszkania i nie trzeba w niej nic robić. Takie osiedla są oczywiście zamknięte i bardzo często posiadają ochronę. Cały teren wspólny jest bardzo dobrze oświetlony oraz zaplanowany. Nie brakuje tam pięknej zieleni, placu zabaw, czy boiska do gry w piłkę.

Obecnie sprzedaż domów Szczecin cieszy się sporym zainteresowaniem i niektóre osiedla są całkowicie wykupione jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji. Wówczas można też liczyć na atrakcyjne warunki cenowe. Każdy klient ma bezpośredni wpływ na kształt projektu domu i może w nim wprowadzać poprawki, oczywiście odpłatnie. Konieczne jest też uzyskanie zgody autora projektu, który weryfikuje, czy zmiana ta nie wpłynie na wizualne aspekty osiedla.