Popularne style urządzania wnętrz

Data dodania: 09.03.2017


Budowa domu, choć potrafi ciągnąć się latami, prowadzi do spełnienia marzeń o długo wyczekiwanym miejscu do życia dla całej rodziny. Kiedy na placu budowy kończą się poważne prace, przychodzi czas na wykończenie wnętrz budynku, tak aby stał się prawdziwie przytulnym i jedynym w swoim rodzaju miejscem. Dla osób, które poszukują inspiracji do aranżacji domu przedstawiamy popularne style urządzania wnętrz.

Styl skandynawski – przytulny i nowoczesny

Bez wątpienia największą popularnością wśród polskich właścicieli domów i mieszkań cieszy się od kilku lat styl skandynawski. Głównym wyznacznikiem takiej stylistyki wnętrz jest zachowanie estetyki i funkcjonalności. Taki efekt zyskuje się przede wszystkim dzięki ograniczeniu ilości elementów wyłącznie dekoracyjnych, które nie pełnią żadnej funkcji w domu, a także wykorzystanie materiałów dobrej jakości, często pochodzenia naturalnego.

Maszyny CNC

Obowiązkowe wytyczne, które charakteryzują styl skandynawski we wnętrzu to prostota, naturalność i przytulność. Jak pokazuje doświadczenie specjalistów TLS Developer, zajmujących się projektowaniem domów, w takiej stylistyce nie powinno zabraknąć jasnych kolorów, powiększających optycznie przestrzeń, mebli z naturalnego drewna oraz surowych źródeł światła.

Styl nowoczesny – elegancki minimalizm 

Wielbiciele nieco bardziej wytwornych przestrzeni wybierają styl nowoczesny. Związany bezpośrednio ze stylistyką minimalistyczną, a więc jego źródeł można szukać w sztuce i architekturze, która rozwijała się prężnie w połowie XX wieku. Wnętrze w stylu nowoczesnym to ukłon w stronę funkcjonalności i poszanowanie wolnej przestrzeni, a jak wskazuje TLS Developer, takie rozwiązania są coraz chętniej wybierane przez klientów szukających własnego kąta.

We wnętrzu nowoczesnym należy przede wszystkim wystrzegać się nadmiernej ilości dodatków. Akcesoria dekoracyjne nie powinny być przypadkowe, a raczej mają służyć konkretnemu zadaniu. Na pierwszy rzut oka takie wnętrze może wydawać się nieco surowe, jednak przy odpowiednich detalach, stosowanych oczywiście z umiarem, każdy poczuje się w nim, jak w domu. Dobrym pomysłem na ożywienie przestrzeni w stylu minimalistycznym są po prostu zielone rośliny.

Styl klasyczny – ponadczasowe rozwiązania

Wśród właścicieli nieruchomości nie brakuje też fanów bezpiecznego i ponadczasowego stylu klasycznego. Wnętrza urządzone w tej stylistyce wyróżniają się ładem i porządkiem, ale w porównaniu do poprzednich stylów tutaj mamy do czynienia z bardziej przytulną i wypełnioną przestrzenią.

Jak powinno wyglądać klasyczne wnętrze? Warto o nim pomyśleć już na etapie budowy domu, kiedy mamy możliwość wprowadzania zmian w projekt architektoniczny. Dobrym pomysłem jest chociażby wybór odpowiedniej konstrukcji schodów, która będzie stanowiła centralny, ozdobny punkt przestrzeni. Doskonale sprawdzają się tu klasyczne kolory i neutralna baza, uzupełniona bardziej zdobnymi elementami.