Co zrobić, żeby domownicy czuli się w domu jak najlepiej?

Data dodania: 02.03.2018


Czy wiedziałeś o tym, że wiele elementów domu może wpływać na samopoczucie osób go zamieszkujących, a nawet decydować o wydajności ich pracy? Mowa tu oczywiście o odpowiedniej aranżacji przestrzeni, która pozwoli nam na efektywne wykonywanie swoich obowiązków lub na odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Dzięki pomocy profesjonalnego architekta wnętrz, możesz otrzymać projekt domu zgodny z twoimi potrzebami oraz preferencjami reszty domowników. To właśnie architekt potrafi dobrać takie rozwiązania we wnętrzach, które będą miały na uwadze potrzeby mieszkańców domu – dzięki niemu twój dom może być zarówno idealnym miejscem na wypoczynek, jak i świetną przestrzenią do pracy. Projekt domu to wiele różnych elementów – trzeba pamiętać o doborze kolorów ścian, odpowiednich mebli, a także sprzętów użytkowych i oświetlenia. Tak, tak – oświetlenie również ma znaczenie i powinno różnić się w zależności od pomieszczenia i  jego przeznaczenia – do wypoczynku lub do pracy.

Firma budowlana Szczecin

Obecnie projekt domu nie obejmuje wyłącznie wykonania stanu surowego budynku – teraz może on także uwzględniać planowaną aranżację przestrzeni. Dzięki temu możesz zachować spójną stylistykę wnętrza, a jednocześnie zadbać o jego praktyczność. Doświadczony architekt wnętrz poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu. Przede wszystkim będzie on potrafił dobrać najlepszą kolorystykę do danego wnętrza – będzie miał  na uwadze przede wszystkim wielkość danego pomieszczenia oraz jego przeznaczenie. Taka osoba doskonale wie o tym, że jaskrawe kolory nie sprawdzą się w pomieszczeniach do pracy, ponieważ będą nas dekoncentrować. Z kolei sypialnia to odrębna sprawa – kolory stonowane będą tutaj najlepiej działały na ukojenie naszych zmysłów przed snem.

Twój projekt domu ma wiele pomieszczeń o małych rozmiarach? Powiększ je optycznie, wybierając jasne i świeże kolory ścian. Również salon powinien służyć głównie odpoczynkowi, dlatego także tutaj jaskrawa kolorystyka może nie sprawdzić się najlepiej – stonowane będą z kolei idealnym wyborem. Szarości, beże i odcienie bieli oraz brązów są polecane przez architektów także do pomieszczeń biurowych.

Deweloper Szczecin

Nie możemy skupić się na kolorach i zapomnieć o odpowiednim oświetleniu pomieszczeń – ono również ma duży wpływ na to, jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Projekt domu musi koniecznie uwzględniać przemyślaną instalację oświetleniową. Zima to okres, w którym więcej niż zwykle korzystamy ze sztucznego oświetlenia – jego kolorystyka może mieć duży wpływ na nasz nastrój. Zbyt intensywne światło może powodować, że będziemy rozdrażnieni, a zbyt ciemne pomieszczenie sprawi, że wciąż będzie chciało nam się spać.