Urządzanie wnętrz – trendy 2016

Data dodania: 14.07.2016


Architektura wnętrz rządzi się swoimi prawami, jednak obok twardych reguł i ponadczasowych zasad aranżacji mamy do czynienia z trendami. Podobnie jak w modzie, tak w aranżacji domów i mieszkań projektanci wskazują szczególnie silne tendencje, które cieszą się największym uznaniem właścicieli nieruchomości. Jakie trendy w urządzaniu wnętrza obowiązują w 2016 roku?

Proste formy

Jednym z wiodących i dominujących tendencji, jakie widać w projektowaniu i budowie domów jest inspiracja stylem nowoczesnym. Wystarczy zobaczyć na realizacje deweloperów, takich jak TLS Developer, aby przekonać się, że obecnie estetyka oparta na prostych formach i oszczędnym zdobnictwie jest najbardziej popularna. Zaletami takich projektów jest ich ponadczasowy charakter – przy tak wyrafinowanym wykończeniu i minimalistycznym stylu budowane dziś domy będą się prezentować równie dobrze nawet za kilka lat.

wnetrza-deweloper-tls

źródło: tlsdeveloper.pl

Nowoczesne materiały

Kolejnym trendem jest korzystanie z nowoczesnych materiałów przy wykończeniu wnętrza. Według projektantów z TLS Developer inwestorzy chętnie korzystają z popularności stylu nowoczesnego, który pozwala na eksperymentowanie z detalami aranżacji. Dzięki temu można śmiało wykorzystać drewno jako element uzupełniający elewację budynku, szkło jako materiał do budowy lub wykończenia schodów, a nawet tynk dekoracyjny na ścianach.

Winter Polska

Inspiracja naturą

Wraz z popularnością architektury nowoczesnej nadeszła era budownictwa ekologicznego, co niesie ze sobą kolejny trend w postaci silnych inspiracji środowiskiem naturalnym. Jak wprowadzić przyrodę do swojego domu? Obecnie warto posunąć się dalej niż tylko ozdobić pomieszczenia roślinami i kwiatami. Warto szukać rozwiązań proekologicznych – od materiałów budowalnych, przez wykończenie wnętrz drewnem lub kamieniem, aż montaż energooszczędnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Wzory: natura i geometria

Oszczędność stylu nowoczesnego pozwala na uzupełnienie wnętrza elementami o bardziej zdecydowanym charakterze. Przy zachowaniu dość neutralnej przestrzeni, w łagodnej kolorystyce i nieprzytłoczonej nadmiarem dodatków i dekoracji, można sięgnąć po detale w modnych wzorach. Szczególnie popularne są obecnie desenie inspirowane przyrodą oraz wzory geometryczne. Na co uważać przy wprowadzaniu takich elementów do domu, żeby uniknąć chaosu i zachować estetyczny wygląd wnętrza? Bazując na aranżacji wnętrz projektantów z TLS Developer można albo pozostać przy jednym dominującym wzorze, albo dobrać motyw do kolorystyki i palety barw panującej w pomieszczeniu.